PROGRAM

CROSS TRAINING to forma treningu interwałowego o wysokiej lub średniej intensywności, opierająca się na ćwiczeniach zarówno kondycyjnych jak i siłowych, z wykorzystaniem elementów gimnastyki. Cross training zyskał ogromną popularność dzięki wszechstronności swojego programu, który obejmuje pracę z własnym ciężarem ciała, użycie sprzętu fitness i wolnych ciężarów. Intensywność treningów dostosowywana jest indywidualnie do umiejętności i poziomu zaawansowania.

 

czy CROSS TRAINING CAMP jest właśnie dla Ciebie?

Nasze CROSS.CAMPy dedykowane są do WSZYSTKICH – niezależnie od kondycji fizycznej i poziomu zaawansowania. Intensywność i program treningów zostanie indywidualnie dopasowany do każdego z Uczestników. Nad poprawnością ćwiczeń, bezpieczeństwem i Waszą motywacją czuwać będzie doświadczony trener.

 

MIEJSCA TRENINGÓW:

COLORADO CAMP – Gorce | Pieniny (Kluszkowce): teren

RIO CAMP – Mazury (Januszkowo): teren + hala

TOKIO CAMP – Mazury (Klekotki): teren

 

PROGRAM TRENINGÓW:

– trening z własnym ciężarem ciała – nauka i doskonalenie techniki podstawowych ćwiczeń kalistenicznych (m.in. push up, squats, lunges, burpee, plank) Praca nad wzmocnieniem mięśni stabilizacji centralnej i obwodowej popularnie nazywanych mięśniami „CORE”

– trening siłowy z wykorzystaniem obciążników kulowych, kettbells – nauka i doskonalenie ćwiczeń: snatch, clean&jerk, devil press, lunges, squat, press, swing, deadlift, thruster, turkish get up itp.

– trening kondycyjny – biegi w terenie

– trening mobility – poprawa ruchomości stawów i zwiększenie zakresów ruchu, rozciąganie poszczególnych taśm i grup mięśniowych, niwelowanie napięć posturalnych

– elementy gimnastyki – nauka podstawowych ćwiczeń gimnastycznych min. stanie na rękach

– elementy pracy korekcyjnej-wady postawy, zaburzone wzorce ruchowe

– codzienny trening wytrzymałościowo-siłowy z wykorzystaniem wszystkich doskonalonych ćwiczeń i ruchów

 

SPRZĘT WYKORZYSTYWANY PODCZAS TRENINGÓW:

– kettlebells & dumbbels

– med ball

– skakanka

– gumy oporowe

– box

– rollery i piłki do masażu